Varım o halde yazıyorum…

Her dişiye yılışan erkek modeli

Kasım 16th 2008 Serzeniş Köşesi

Hemen her kızı olası sevgili adayı olarak görme eğiliminde olan tiplerdir. Her hareketlerinden kur havaları, her bakışlarından ucuz çapkın numaraları sezilir. Karşısındaki kızın bir sevgilisinin olup olmadığı zerre önem taşımaz.

Herhangi bir hatun kişiye “yazmak” doğalarında vardır. Bunu sırasıyla yılışmak ve “yavşamak” takip ediyorsa mevzu çığırından çıkmıştır artık. Tarifi için daha zevksiz, daha argo kültürü kelimelerden seçmeler yapılması gerekir. Yeri değildir.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmailgerekligerekli - yayımlanmayacak


Yorum Yap & Fikrini Paylaş

Hapşıran kişiye “çok yaşa” denilir, çoğumuz da öyle deriz.

Ancak “iyi yaşa” diyerekten bu deyimde geçen “çok” yaşamak eyleminin aslında hiç de manidar olmadığına, aslolanın iyi yaşamak olduğuna parmak basıldığı da görülür. Gereksiz bir eşeleme, gereksiz bir düzeltmedir. Kulak tırmalar. Herkes “çok yaşa” dendiğinde neyin temenni edildiğini gayet iyi bilir.

“Çok yaşa” bir deyimdir, kalıptır. Değiştirilmesi yersizdir, […]

Önceki Yazılar

Çocukların, bebeklerin sevimliliğinin ön plana çıktığı, o yarım yamalak, şeker mi şeker ağızlarıyla marka sloganları söylediği reklamlardır. İzlemesi keyiflidir bile.

Ancak sorun reklama konu olan markanın bu sevimliliği kullanarak marka değerine gerçekte sahip olmadığı farklı anlamlar yüklemesindedir. Bokstaki tabiriyle bel altı çalışılmaktadır. Bir başka yönüyle de bilinçaltına yönelik “Zafere giden her yol mübahtır” türünden kaygısız ve […]

Sonraki Yazılar

Sharing
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail