Varım o halde yazıyorum…

Muhalefet olmak maksadıyla muhalefet olmak

Temmuz 22nd 2008 Serzeniş Köşesi

Muhalefet olmanın doğasına aykırı bir durumdur. İnsan kendince haklı olanı, doğru olanı savunmak için azınlık da olsa karşı tarafta saf tutabilir yeri geldiğinde.

Ancak bu durumun böyle olmadığı zamanlar, belki de samimi muhalefetin yapıldığı zamanlardan daha fazladır. Sırf rakip olabilmek, ses getirebilmek, haklı olduğu kadar güçlü olmasına istinaden güce karşı çıkmak, ya da “bakın ben zayıf görünen savları da destekleyebiliyorum” havası uyandırmak için karşı safta ki yerini alma durumudur. Gülünesidir.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmailgerekligerekli - yayımlanmayacak


Yorum Yap & Fikrini Paylaş

Taksiciye “filanca” yere gideceğiz dediğinizde “cık”, “olmaz abi”, “oraya hiç giremem şimdi” gibilerinden cümleler ile ifade ettiği üzere istikameti beğenmemesi durumudur. Gıcık olup kalırsınız, direksiyon ondadır, gaz, fren pedalları ayağının altındadır. Yapabileceğiniz tek şey plakayı fişlemek, fişletmektir.

Hatta çoğu kere istikamet üzerinde müşteri ararlar. Sanki taksinin gidiyor olduğu istikamet üzerinde bir yere gidiyorsanız indirim yapıyorlarmış gibi.

Önceki Yazılar

Hepimizin bildiği üzere dün gece Güngören de bir katliam, bir alçakca terör eylemi gerçekleşmiştir. Acımız ve öfkemiz yeterince büyüktür. Halk yeterince korkmuş, yeterince kaos ortamı oluşmuş, yeterince gerilmiştir toplum.

Hemen akşam ki yayınlar da başlar kan revan eşiliğinde magazin haberi tadında görüntüler, ölü ve yaralı sayısını, Göngören deki dehşeti bire bin katarak anlatmalar. Ertesi gün ki […]

Sonraki Yazılar

Sharing
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail