Varım o halde yazıyorum…

Teröre çanak tutan medya anlayışı

Temmuz 29th 2008 Serzeniş Köşesi

Hepimizin bildiği üzere dün gece Güngören de bir katliam, bir alçakca terör eylemi gerçekleşmiştir. Acımız ve öfkemiz yeterince büyüktür. Halk yeterince korkmuş, yeterince kaos ortamı oluşmuş, yeterince gerilmiştir toplum.

Hemen akşam ki yayınlar da başlar kan revan eşiliğinde magazin haberi tadında görüntüler, ölü ve yaralı sayısını, Göngören deki dehşeti bire bin katarak anlatmalar. Ertesi gün ki gazetelerin tek farkı yoktur geceden. Yine kan revan içinde yerlerde yatan insanlar manşetleri destekleyen fotoğraflardaki yerlerini almışlardır.

İşte çanak tutmak budur. Dehşete dehşet katmak budur. Terörün amacı olan sansasyona sansasyon katmak budur !

Bir örnek; Euro 2008 de hiç bir taraftarın saha içindeki eylem girişimi, hiç bir provakasyon, hiç bir tribün olayı kameralara yansıtılmamıştır.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmailgerekligerekli - yayımlanmayacak


Yorum Yap & Fikrini Paylaş

Muhalefet olmanın doğasına aykırı bir durumdur. İnsan kendince haklı olanı, doğru olanı savunmak için azınlık da olsa karşı tarafta saf tutabilir yeri geldiğinde.

Ancak bu durumun böyle olmadığı zamanlar, belki de samimi muhalefetin yapıldığı zamanlardan daha fazladır. Sırf rakip olabilmek, ses getirebilmek, haklı olduğu kadar güçlü olmasına istinaden güce karşı çıkmak, ya da “bakın ben zayıf […]

Önceki Yazılar

Neredeyse hiç bir noktalama işaretine dikkat etmeden paldır küldür yazılan ve her halinden özensizlik akan cep telefonu veya forum mesajlarıdır bunlar. Tekrar tekrar okursunuz çoğu kere. Ve bu tip cümlelerin pek çoğu “oku, baban gibi eşşek olma – oku baban gibi, eşşek olma” ikilemine düşürür sizi.

Hele forum mesajı ise duruşları bile çirkin olur, tamamen okunmayası, […]

Sonraki Yazılar

Sharing
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail