Varım o halde yazıyorum…

Pocket (Read It Later)

Temmuz 11th 2013 Web

Pocket_Read_It_Later

Yeni tanıştığım, son derece faydalı bir uygulamadan bahsedeyim kısaca. Halkın Read It Later olarak bildiği uygulamanın adı geliştirici şirket tarafından yaptığımız iş sadece “sonra oku” servisi olmaktan çıktı denilerekten Pocket olarak değiştirilmiş. Uygulama internette gezinirken “buna daha sonra bakınsam ya” dediğimiz türden sayfaları kaydedip, bu sayfalara dilediğimiz yerden erişebilmemizi sağlıyor. Andorid, IPhone, iPad, Kindle Fire cihazlara ve bütün tarayıcılara uygun sürümleri mevcut.

Sayfalar 3 farklı şekilde “Pocket” a kaydedilebiliyor. Birincisi bütün tarayıcılar için mevcut olan eklenti aracılığıyla. Tıpkı eski usül yöntem sık kullanılanlara eklemek gibi sayfalar adres çubuğunun yanına gelen bir buton veya sağ tık menüsüne eklenen “Save Link To Pocket” butonu ile kaydedilebiliyor. İkincisi halihazırda entegre olduğu 300 küsür uygulama üzerinden “Pocket” a kaydet diyebiliyorsunuz. Ve son olarak üçüncüsü ilgili sayfanın linkini add@getpocket.com adresine mail olarak göndermek de aynı işi yapıyor.

Kaydedilen bu sayfalara iki şekilde erişilebiliyor. Birincisi tarayıcı eklentisi üzerinden. İkincisi ve asıl işlevsel olanı mobil cihazlara yüklenen Pocket uygulaması üzerinden. Tabi mobil uygulamayı diğer yerlerden eklediğiniz sayfalarla eşlenmiş halde tutmak için, sadece kullanıcı adı ve şifre girerek oluşturduğunuz kullanıcı ile giriş yapmak gerekiyor.

Soldaki tarayıcı eklentisinin, sağdaki de mobil uygulamanın ekran görüntüsü. Uygulamayı indirebileceğiniz ve daha detaylı inceleyebileceğiniz web sitesi de şurası

read_it_later_pocket_2

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail
2 Yorum
“Pocket (Read It Later)”
Avatar
Hüsnü

Ben de sana önereyim diye yazacaktım (:
Hem telefonda hem de pcde çok işe yarayan bir hizmet. Sık kullanılanlara ekleyip tarayıcıyı pert etmektense bunu kullanmak daha iyi oluyor.


Avatar
Selman

Aynen aynen : )
gerekligerekli - yayımlanmayacak


Yorum Yap & Fikrini Paylaş

Google’ın faydalı kütüphanesi Guava’da geniş kullanıma müsait, esnek ve sade bir observer pattern uygulaması mevcut; EventBus. Sağladığı diğer bazı avantajlarla beraber düşününce birden observer pattern ihtiyacı olan her duruma uygulanabilir geldi gözüme. Bir nevi “silver bullet” gibi. Elbette ki değil, yok öyle bir şey.

EventBus sınıfı observer pattern’deki olay yayınlayıcısı sınıfa (publisher) karşılık geliyor. EventBus’ın yayınlayacağı […]

Önceki Yazılar

Haftalar önce başlayan haberlerden, tanıtımlardan ve reklamlardan da anlaşılacağı üzere bu Ramazan da tam bir “festival” havasında geçecektir !

Geçtiğimiz sene Diyanet İşleri Başkanı Ramazan’ın festival ayı olmadığı, bambaşka bir havasının olduğu, olması gerektiğini söyleyen bir iki kelam ettiğinde “işte bunun gibi bir cümleydi rahatsızlığımı dillendirecek” şey demiştim.

An itibariyle sosyal, ekonomik ve kültürel açıdan Ramazan’ı da […]

Sonraki Yazılar

Sharing
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail