Varım o halde yazıyorum…

“Anormaliz/Deliyiz” kimliğine bürünmek

Ağustos 5th 2008 Serzeniş Köşesi

Akıllı olmanın para etmediğini düşünen çoğu genç tarafından benimsenmiş bir akımdır “anormal” kimliğe bürünmek. Bütün eylemlerinde “deliyiz ki” , “normal değiliz ki biz” edaları görülür.

“Alem deliye hasret biz akıllıya” deyimini canlandırmayı hayatı renklendirmek sandıklarını düşünüyorum, ya da akılllı ve normal olmayı sıradanlaşmak ile eşdeğer tuttuklarını…

Ve bir de şu meşhur “Akıllı olup Dünya nın kahrını çekeceğine, deli ol da Dünya senin kahrını çeksin” safsatası vardır. Ne zekice, ne dahice, ne sorumluca bir sözdür, tez fırsat bulunan her yerde dile getirmeli, gerekli yerlere gerekli sosyal mesajlar verilmeli ve hatta buna göre yaşanmaya çalışılmalıdır.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmailgerekligerekli - yayımlanmayacak


Yorum Yap & Fikrini Paylaş

Neredeyse hiç bir noktalama işaretine dikkat etmeden paldır küldür yazılan ve her halinden özensizlik akan cep telefonu veya forum mesajlarıdır bunlar. Tekrar tekrar okursunuz çoğu kere. Ve bu tip cümlelerin pek çoğu “oku, baban gibi eşşek olma – oku baban gibi, eşşek olma” ikilemine düşürür sizi.

Hele forum mesajı ise duruşları bile çirkin olur, tamamen okunmayası, […]

Önceki Yazılar

Tüketim dünyasının albenisi yüksek yapılarıdır. İnsanların gezme, dolaşma hatta eğlenme kültürünü kökten değiştirmek üzeredirler. İçine iki sinema salonu ekleyince adları “Kültür Merkezi” bile olabilir.

İstanbul un merkez semtlerinde neredeyse her köşe başına bir alışveriş merkezi düşmektedir. Bu mekanlarda hafta sonları iğne atsan yere düşmez hallerini görebilecekken, şehrin kalıplaşmış gezi parklarında inler ve de cinler cirit atmaktadır […]

Sonraki Yazılar

Sharing
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail