Varım o halde yazıyorum…

Haber sitelerindeki reklamlar

Haziran 14th 2008 Serzeniş Köşesi

Hemen herkesin gündemi takip etmek için girdiği, ismini burda vermeme gerek dahi olmayan belli başlı sitelerdir kastettiğim.

Hoplayan, zıplayan, yerinde duramayan bu flash reklamlar yüzünden ne doğru dürüst bir haber okunabilmektedir, ne de bir köşe yazısı. Tarayıcı da ağırlaşmaktadır ki zaten, sonunda çarpı tuşuna basıp çıkarsınız.

Elbette ki tarayıcıların bu tip reklamları önleyici eklentileri mevcut. Fakat kullanıcıyı buna zorlamak, reklam almanın ve vermenin mantığına tamamen aykırı. Hadise reklam işini olur yolu ile, insanlara eza vermeden halledebilmek.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmailgerekligerekli - yayımlanmayacak


Yorum Yap & Fikrini Paylaş

Hepimiz mutlaka görmüşüzdür gazetele ilanlarında, insan kaynakları veya kariyer sitelerinde.

“Efendim işte şunu, şunu ,şunu bilmeli, şu şu şu hakkında tecrübe sahibi olmalı, e sonra şunu da bilmese olmaz ki, he bir de şu şu ve şuna hakim olmalı” gibilerinden cümleler ile başlayıp altına bir sürü ne üdüğü belirsiz ve yazanların dahi ezbere, bir yerlerden alarak, […]

Önceki Yazılar

Aşk tam bir savaş disiplini, tam bir strateji oyunu şeklinde sürdürülmeye çalışılır. Güvenin, samimiyetin idrak edilemediği, yaşanamadığı, sevginin üç paraya hiç edildiği, sadece adı aşk olan ilişkilerde görülür.

“Tavşan kaç tazı yakala” senaryosunun canlandırıldığı bir tiyatro oyunudur adeta. Tavşana nasıl kaçması gerektiği, tazıya tavşanı nasıl yakalayabileceği anlatılır çevresindekilerce. Basma kalıp tavsiyeler duyulur, belki uygulanmaya dahi çalışılır […]

Sonraki Yazılar

Sharing
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail