Varım o halde yazıyorum…

Stratejik aşklar

Temmuz 5th 2008 Serzeniş Köşesi

Aşk tam bir savaş disiplini, tam bir strateji oyunu şeklinde sürdürülmeye çalışılır. Güvenin, samimiyetin idrak edilemediği, yaşanamadığı, sevginin üç paraya hiç edildiği, sadece adı aşk olan ilişkilerde görülür.

“Tavşan kaç tazı yakala” senaryosunun canlandırıldığı bir tiyatro oyunudur adeta. Tavşana nasıl kaçması gerektiği, tazıya tavşanı nasıl yakalayabileceği anlatılır çevresindekilerce. Basma kalıp tavsiyeler duyulur, belki uygulanmaya dahi çalışılır kendi yaşadığı bir aşkta.

İkiili arasında sürekli “aldılı verdili”, “yaptılı ettili” çoğunlukla geçmişe dönük bir rekabet, bir maç havası sezilir. Taktikler sergilenir, kazanan kendini daha büyük aşık sanar.

Son yüzyılın hem ekonomik, hem toplumsal açıdan belki de iki anahtar kelimesi olan “elde etmek – tüketmek” kavramları aşka da uygulanmıştır ne yazık ki. Aşk aşk değildir artık, ütopik bir kavram olup çıkmıştır.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail
1 Yorum
“Stratejik aşklar”
Avatar
bilga

aşk bir hastalık değil ki, kimileri birileri hepsileri manasızca altını boşaltıyor diye suçu aşka atmamak gerek..asıl dayanılmaz, serzenişlik olan artık adı her ne olursa olsun, zamanın birinde adı aşk olan duyguyu yaşayamıyor olmamız bence..yoksa biri gelmiş savaşa çevirmiş biri gelmiş oyuna çevirmiş, bana nee…hepsi gelmiş tüketmiş diye ütopikleştirmemek gerek, kim ne derse desin yaşıyorum ben kardeşim..herşeyiyle..
gerekligerekli - yayımlanmayacak


Yorum Yap & Fikrini Paylaş

Hemen herkesin gündemi takip etmek için girdiği, ismini burda vermeme gerek dahi olmayan belli başlı sitelerdir kastettiğim.

Hoplayan, zıplayan, yerinde duramayan bu flash reklamlar yüzünden ne doğru dürüst bir haber okunabilmektedir, ne de bir köşe yazısı. Tarayıcı da ağırlaşmaktadır ki zaten, sonunda çarpı tuşuna basıp çıkarsınız.

Elbette ki tarayıcıların bu tip reklamları önleyici eklentileri mevcut. Fakat kullanıcıyı […]

Önceki Yazılar

Dilimizde iki türlü bulunan “de” nin bağlaç olan hali ayrı yazılır, herkesin bildiği üzere.

Ayrı yazılmadığında cümlenin anlamının değiştiği, anlam kaymaları, anlatım bozuklukları olduğu ilkokul, ortaokul hatta yüksekokullarda anlatılagelse de çoğu insanımız bu duruma dikkat etmez.

Hatta şurada da görüleceği üzere, isyan seviyesine gelmiştir durum : )

Sonraki Yazılar

Sharing
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail