Varım o halde yazıyorum…

Eclipse – Customize View

Aralık 12th 2012 Eclipse, Java Teknolojileri

Eclipse’te yüklü eklenti sayısı arttıkça kalabalıklaşıp, göz tırmalar hale gelen iki durumdan kurtulmanın yönteminden bahsedeyim.

Birincisi üst menüdeki buton kalabalığı. Windows->Customize Perspective menüsünden Tool Bar Visibility sekmesinden aktif olarak kullanılan butonlar seçilip, sadece bu butonların görünmesi sağlanabiliyor.

İkincisi de sağ tık menülerindeki seçenek kalabalığı. Yine aynı şekilde Windows->Customize Perspective menüsünün Menu Visibility sekmesinden menülerde hangi öğelerin gösterileceği seçilebiliyor. Mesela projedeki bir klasör üzerinde sağ tık yapıp “New” denildiğinde on yüz bin milyon dosya türü gelmesin istenilebilir gayet insani bir tavırla. Bunun için File->New seçeneğinden istenenler seçilerek daha sade bir menü oluşturulabilir.

eclipse-customize-perspective-menu-toolbar

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmailgerekligerekli - yayımlanmayacak


Yorum Yap & Fikrini Paylaş

Geçenlerde epeyce vaktimi alan bir hatayı nasıl çözdüğümüzden bahsedeyim. Olur da benzer bir hata ile cebelleşen birileri arar da denk gelir. Üşenme yaz, kullanıcı bilmezse Google bilir.

Bütün mesele bir dosyayı veritabanında BLOB olarak tanımlanmış bir kolona yazmaktı aslında. Dosya içeriğini byte[] tipinde değil de, java.sql.Blob tipinde tanımlamak gerektiğini öğrendim bu arada, aksi durumda eşlemede tip […]

Önceki Yazılar

[caption id="attachment_1853" align="alignleft" width="225"] …[/caption]
Uzun zamandır bir Türk filmini bu kadar sevmediğimi söyleyerek, yekten fikrimi belirteyim. Çok fazla salonda gösterimi yok filmin, çok da uzun süre vizyonda kalsın sanmam. Tam arada kaynamaya müsait filmlerden. Uluslararası film festivallerinde topladığı bir dolu ödüle binaen gidelim dedik. İyi de ettik.

Anadolunun ücra bir köşesindeki çiftlikte yaşanan bir aile dramı […]

Sonraki Yazılar

Sharing
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail