Varım o halde yazıyorum…

WordPress’e Google Reader eklentisi

Mart 17th 2010 Web

Google Reader kullanıcıysanız ve takipçisi olduğunuz sitelerdeki kimi haberleri blogunuzda göstermek istiyorsanız WordPress’in buna uygun bir eklentisi mevcut. Şu adresten eklentiyi indirip plugins dizinine atın. Eklentiyi aktif hale getirdikten sonra yapılacak tek şey “Google Reader User ID” nizi eklentinin ayarlar kısmında düzenlemek.

Peki nedir bu “Google Reader User ID” derseniz, Google Reader sayfanızın sol menüsünde bulunan “Paylaşılan Öğeler” e tıkladığınızda gelen sayfanın başlığının hemen sağ yanında göreceğiniz link “http://www.google.com/reader/shared/02774557510273097991” gibi bir şey olacaktır. İşte bu “02774557510273097991” numarası sizin User ID’niz. (Belki de daha kolay bir yolu vardır. Ben böyle buldum:) )

Bir diğer önemli sayılabilecek ayar da “Cache time”. Bu da ne kadar süreyle (saniye cinsinden) Google Reader’daki paylaşılan öğelerinizi kontrol edip, bileşeni güncelleyeceğinin ayarı oluyor.

Tabi “Paylaş” dediğiniz bu öğeleri “Paylaşım Ayarları” sayfanızda “Genel(Herkes Görüntüleyebilir)” şeklinde ayarlamış olmanız gerekiyor.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmailgerekligerekli - yayımlanmayacak


Yorum Yap & Fikrini Paylaş

Habire hikaye yayınlamak niyetinde değilim elbetteki. Hani sadece lafı çok dolandırmadan, eğip bükmeden nokta atışı yapan anektod, küçük hikaye türü yazıları yayınlamak niyetindeyim. Sanırım bu aralar bu tip hikayeleri yakalama oranım arttı. 3 okusam 2 sini tutuyorum. Bir tanesi daha…

Hayatta bizi mutlu kılan, düşünce tarzımızdır. Her şeyi kuruntu yapıp, en ufak hadiseleri dahi büyütürsek, her […]

Önceki Yazılar

Bir köşe yazısı okurken internette ve bir dolu daha başka yerde levhalar halinde görüğümüz şu meşhur “Şeyh Edebali’nin Osman Bey’e Öğütleri” başlıklı yazının uydurma olduğunu konusu çekti dikkatimi. Hani şu
Ey Oğul! Beysin…
Bundan sonra öfke bize, uysallık sana..
Güceniklik bize, gönül almak sana…
Suçlamak bize, katlanmak sana…
şeklinde devam eden öğütler.
Google amcaya sordum, karşıma iki önemli […]

Sonraki Yazılar

Sharing
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail