Varım o halde yazıyorum…

Eclipse başlangıç ayarları

Şubat 26th 2010 Eclipse, Java Teknolojileri

Eclipse kullanıcıları için faydalı olabileceğini düşündüğüm bir kaç ayardan bahsetmek istedim.

eclipse_startup

-Eclipse’i başlatırken workspace seçip seçmeyeceğimizi,
-Eclipse’i kapatırken kapatama onayı alınıp alınmayacağı,
-Eclipse’i başlatırken hangi plug-in lerin aktif hale getireleceğini (Bu kısımda çalışıyor olduğumuz projeye göre gereksiz  plug-in leri başlangıçta aktif hale getirilmeyecek şeklinde düzenlersek daha hızlı açılan bir Eclipse görebiliriz.)

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail
1 Yorum
“Eclipse başlangıç ayarları”
Avatar
Bora Demir

Çok teşekkürler..
gerekligerekli - yayımlanmayacak


Yorum Yap & Fikrini Paylaş

Nedenlerini çözmek zorlandığım bir olgu var. Siyah ile beyazın ayrımı gibi. Herhangi bir fikir, eylem, var oluş bu söylediğime konu olabilir. Bir sinema filminden yola çıkacak olursak; Popüler olmuş bir film vardır ortalıkta örneğin. Beğenenler ağırlıktadır. Kastettiğim olgu tam da bu filmi samimi olarak beğenmemiş olanlarda görülebilir mesela. Film birden bire yerden yere vurulur. Beğenenler […]

Önceki Yazılar

Firefox için küçük ama kimi zamanlarda büyük bir özellik. Araçlar-> Gizli Taramayı Başlat (Ctrl+Shift+P) seçeneği ile çerez bilgilerinin, site kayıtlarının, form ve arama geçmişlerinin unutulacağı (veya bir başka ifade ile gizli tarama sonunda silineceği) bir firefox penceresi açılabilir. Gizli tarama aynı menü adımından “Gizli Taramayı Bitir” seçeneği ile sonlandırıldığında gizli taramadan önceki sekmeler yeniden açılıyor.

Sonraki Yazılar

Sharing
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail