Varım o halde yazıyorum…

Magandalığa dönüşen asker uğurlamaları

Mayıs 27th 2008 Serzeniş Köşesi

Vatansa, bayraksa hepimizin, askerlikse her Türk vatandaşı erkeğin boynunun borcu…

O halde kime bu saldırganlık ? Kime bu caka ? Kimin trafiğini keşmekeş hale getiriyorsunuz ? Hangi vatandaşların kulaklarını sağır, uykularını zindan ediyorsunuz ? Ne için bütün bu görgüsüzlük gösterileri ?

Bu şekli ile kutsamaktan, daha mübarek hale getirmekten ziyade Askerlik kurumuna zarar verdiklerinin dahi farkında olduklarını sanmıyorum.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmailgerekligerekli - yayımlanmayacak


Yorum Yap & Fikrini Paylaş

Teknoloji ve onunla beraber internet hayatımızın içine bu kadar girdikten sonra nihayet bu durumun sosyal etkilerini tartışır hale gelmiş durumdayız. Hatta “Teknoloji insanı asosyalleştiriyor mu ?” sorusu dahi o kadar çabuk kullanıldı ve tüketildi ki bir anda o da klasik bir soru haline geldi.

Teknolojinin insan hayatının en mahrem yerlerine kadar girmiş en büyük ürününün internet […]

Önceki Yazılar

MSN Messenger’da sık sık rastladığımız bir durumdur. Kişi sürekli bir sosyal mesaj verme çabası içindedir. Bazen verilmek istenen sosyal mesajı barındıran sözün ekrana sığmadığı dahi görülür. Kişisel ileti kısmında geyik çevirenler, senaryo yazanlar da görülür. Nedir bu çaba, bu döngü, bu kaygı anlaşılmaz. İnsan tepkilerini, tavırlarını neden bir “kişisel ileti” ye sığdırma gereği duyar, veya […]

Sonraki Yazılar

Sharing
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail